Vi jobbar backstage på Grönsakshallen Sorunda

I alla företag finns det personer som jobbar, ofta i det tysta, för att smörja maskineriet så att kunder, leverantörer och medarbetare kan få ut maximal tillfredsställelse av affärerna tillsammans. Sorundahallarna med Grönsakshallen Sorunda är uppbyggt på medarbetarnas engagemang och kompetens.

Precis som våra medarbetare som nördar in sig i hur antalet potatiskromosomer påverkar kvaliteten på purén, hur vårlammens välmående och utbud av grönska på betesmarkerna direkt avspeglas i köttkvaliteten eller hur siklöjans vandring i Bottenviken påverkar smaken på Kalixlöjrommen, har vi medarbetare som nördar in sig i siffror, att effektivisera processer och affärer, strategier framåt, miljö- och kvalitetskrav, personalutveckling, hur och vad vi kommunicerar och hur vår verksamhet bäst hjälps av tekniska system.

Backstage på Sorundahallarna är vi ett gäng som jobbar med uppgifter som många ser som tråkiga vill-inte-men-måste-göra-uppgifter, men som för oss är det roligaste vi vet. Vi gör vårt bästa för att kunder & leverantörer till och medarbetare i Grönsakshallen Sorunda, Fällmans Kött och Fiskhallen Sorunda ska fortsätta att tycka att det är kul att göra affärer tillsammans.

Vi tror att om både kunder, leverantörer och våra medarbetare är nöjda, så får vi alla en riktigt bra affär och något att bygga vidare på för att utvecklas framåt.

Ledning

Christer Läckgren, VD, Ledning, Stockholm

+46 (8) 506 258 47
+46 (0) 70 344 08 50
christer.lackgren@gronsakshallen.se

Kenneth Hellberg, Försäljnings- & Affärsutvecklingschef, Ledning, Riks & Kedjekunder

+46 (0)8-506 258 04
+46 0 70-715 24 04
kenneth.hellberg@gronsakshallen.se

Waraporn Changeseesuk, Platschef Produktion, Ledning, Stockholm

+46 (0)8-506 258 43
+46(0)70-715 24 13
Waraporn.Changseesuk@gronsakshallen.se

Pernilla Eklöf, Kvalitetschef, Ledning, Stockholm

+46 (0)70-4348888
pernilla.eklof@gronsakshallen.se

Thomas Tolvanen, IT-Chef, IT, Ledning

+46 (0)8-506 258 27
+46(0)70-715 24 27
thomas.tolvanen@gronsakshallen.se

Jonas Sjökvist, Ekonomichef, Ledning

+46 (0)8-506 258 07
+46(0)70-715 24 07
jonas.sjokvist@gronsakshallen.se

Peter Frohm, Verksamhetschef/ Inköpschef, Ledning

+46 (0)8-506 258 29
+46(0)70-715 24 29
peter.frohm@gronsakshallen.se

Peter Antoniusson, Platschef, Ledning, Mora

+46 (0)250-51 15 60
+46 (0)70-193 83 60
Peter.Antoniusson@gronsakshallen.se

Eva Aronsson, Platschef, Ledning, Nyköping

+46 (0) 155 190 510
+46 (0)70-193 83 26
eva.aronsson@gronsakshallen.se

Anders Andersson, Platschef, Ledning, Västkusten

+46 (0) 31-380 12 01
+46 (0) 70-450 58 38
anders.andersson@gronsakshallen.se

Anna Havsbris, HR-chef, Ledning, Stockholm

+46 (0) 70-311 04 34
anna.havsbris@gronsakshallen.se

Cecilia Flodin, Marknadschef, Ledning, Marknad, Stockholm

+46 70 434 88 85
cecilia.flodin@gronsakshallen.se

Anders Larsson, Platschef, Ledning, Syd

+46 (0) 451 351 81
+46 (0) 73 315 40 01
anders.larsson@gronsakshallen.se

Administration

Henrik Waltin, Redovisningsansvarig, Administration, Stockholm

+46 (0)8-506 258 51
henrik.waltin@gronsakshallen.se

Åsa Adolfsson, Ekonomiassistent, Administration, Stockholm

+46 (0)8-506 258 89
asa.adolfsson@gronsakshallen.se

Sandra Westin, HR-partner, Administration, Stockholm

+46 (0) 70 450 58 01
sandra.westin@gronsakshallen.se

Camilla Seidl, Kvalitet, Administration, Stockholm

+46 (0)70-4348889
camilla.seidl@gronsakshallen.se

Dan Falck, Controller, Administration, Stockholm

+46 (0) 8 506 258 53
+46 (0) 70 434 88 53
dan.falck@gronsakshallen.se

Sofie Ulfhielm, HR Partner, Administration, Stockholm

+46 (0) 70 434 88 27
sofie.ulfhielm@gronsakshallen.se

Erika Nordqvist, , Administration, Stockholm

+46 (0) 8-506 258 26
erika.nordqvist@gronsakshallen.se